X
تبلیغات
رایتل
2 اسفند 1386 ساعت 09:44 ق.ظ
گروهی از دانشمندان بین المللی موفق شدند مخلوقات اسرارآمیز اعماق اقیانوس منجمد جنوبی را در عمق بیش از هزار متری مشاهده و از این موجودات فیلمبرداری کنند.
سه کشتی آزمایشگاهی متشکل از محققان بین المللی با هدف کشف اسرار انواع حیات در اعماق بیش از هزار متری آبهای اقیانوس منجمد جنوبی به این منطقه اعزام شدند و با خود تصاویر بسیار شگفت انگیزی از مخلوقات زیر آب را به استرالیا آوردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در این خصوص مارتین ریدل، رییس هیات کشتی تحقیقاتی Aurora Australis که با همکاری کشتی فرانسوی Astrolabe و کشتی ژاپنی Umitaka Maru به کاوش در اعماق اقیانوس منجمد جنوبی پرداختند، توضیح داد: «ما در این تحقیق کرمهای غیرعادی، حلزونهای غول پیکر، عنکبوتهای دریایی بسیار بزرگی که شبیه به بشقاب هستند و ستاره های دریایی عظیم الجثه ای را مشاهده کردیم. بسیاری از حیواناتی که در تاریکی زندگی می کنند و از دیده ها پنهان هستند بسیار عجیب به نظر می رسند».
این محققان توانستند حیوانات ساکن اعماق آبها را در زیستگاه طبیعی آنها مشاهده کنند. در حدود 25 درصد از این موجودات که دانشمندان از آنها فیلمبرداری کرده اند، تاکنون ناشناخته بودند.
منبع: خبرگزاری مهر
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo