X
تبلیغات
رایتل
29 تیر 1387 ساعت 12:30 ق.ظ

دلفین ها می‌توانند خود و تک تک دیگر اعضای گونه‌های مشابه را با هویت‌های مستقل تشخیص دهند آنها این کار را با استفاده از صدای سوت خاص هر دلفین انجام می‌دهد!

به گزارش ایسنا به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، محققان دانشگاه سنت اندروس در فلوریدای امریکا دریافتند دلفین‌های دماغ بطری برای معرفی یکدیگر بیش از استفاده از علائم صوتی، از نام یکدیگر استفاده می‌کنند! این تحقیقات سه ساله توسط جامعه سلطنتی لندن حمایت مالی شده است. «وین سنت جانیک» از واحد پستانداران دریایی دانشگاه اندروس می‌گوید: این محققان تحقیقات خود را بر روی دلفین‌های وحشی انجام داده و پس از گرفتن این جانوران بوسیله تور در نواحی نزدیک ساحل صدای آنها را در آبهای کم‌عمق ضبط کرده و آن را در کامپیوتر ترکیب کرده‌اند و بدین ترتیب محققان یک صدای کامپیوتری از یک دلفین به دست آورده‌اند. آنها این صدا را دوباره برای دلفین‌ها پخش کردند و در پی واکنش دلفین‌ها دریافتند که آنها یکدیگر را از علائم صوتی خاص هم می‌شناسند.

وی می‌گوید: این یک کشف بسیار هیجان‌انگیز و بدین معنی است که حیوانات نیز توانایی‌های انسان‌ها را از خود نشان می‌دهند. محققان در این تحقیقات پی بردند که هرکدام از دلفین‌ها برای خودشان نشانه و به عبارتی اسم خاصی دارند. نتایج این تحقیقات در مجله امریکایی «بررسی آکادمی ملی علوم» (PNAS) منتشر شده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo