X
تبلیغات
رایتل
19 آذر 1386 ساعت 06:18 ق.ظ

 

  سایت اینترنتی کمپین برای مبارزه با تغییر آب و هوا در بحبوحه مذاکرات بیش از 180 کشور جهان در بالی اندونزی در مورد معضل گرمایش زمین، گروه های مختلف مدافع محیط زیست در سراسر جهان در روز شنبه، 8 دسامبر (17آذر)، اقدام به برگزاری برنامه های مختلف کرده اند.

هماهنگی این برنامه ها را اعضای "کمپین برای مبارزه با تغییر آب و هوا"، در بریتانیا انجام داده است.

 

مسئولان "کمپین برای مبارزه با تغییر آب و هوا" (Campaign against Climate Change)، از مردم در سراسر جهان خواسته اند تا همصدا از رهبران خود بخواهند تا به گفته آنها "برای جلوگیری از بی ثبات شدن شرایط اقلیمی جهان به طور فاجعه بار برای کره زمین اقدام کنند."

 یکی از برنامه هایی که این گروه برای امروز (که آن را "روز جهانی برای اقدام" نامیده)، در نظر گرفته است راهپیمایی در مرکز لندن بود.

 بر اساس برنامه، راهپیمایان با تحویل دادن یک نامه به نخست وزیر بریتانیا در خیابان داونینگ، از نخست وزیر بریتانیا خواستند تا برنامه های مقابله با تغییرات جوی را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

 برگزار کنندگان این برنامه ها در سایت اینترنتی که به تظاهرات بین المللی درباره تغییر آب و هوا اختصاص داده شده است، هدف خود را این گونه توضیح داده اند: "ما از رهبران جهان می خواهیم که فوری و قاطعانه برای جلوگیری از بی ثباتی آب و هوا به طوری که برای کره زمین فاجعه بار خواهد بود، اقدام کنند تا تمام جهان بتواند هر چه سریعتر به پیمانی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای دستیابد؛ پیمانی که در جلوگیری از تغییر خطرناک آب و هوا به طور موثر و معقولانه عمل کند."

 پیمان کیوتوی سازمان ملل متحد در سال 2012 منقضی می شود و شرکت کنندگان کنفرانس بالی تلاش دارند برای تعیین پیمانی جایگزین به توافق برسند.

 این گروه از مدافعان محیط زیست همچنین "از کشورهایی که سالهاست صنعتی شده اند و مولد بخش عمده ای از گازهای گلخانه ای جهان هستند، می خواهند تا برای متناسب شدن روش های تعیین شده برای مقابله با گرمایش زمین با توانایی های اقتصادی کشورهای فقیرتر، نقش بزرگتری را برعهده بگیرند."

 بنا به سایت اینترنتی "کمپین برای مبارزه با تغییر آب و هوا"، هشتاد و پنج کشور جهان، از جمله اردن، مراکش، فرانسه، آلمان، ژاپن، هند، پاکستان، برزیل، امارات متحده عربی، آمریکا، بریتانیا، لبنان و اراضی فلسطینی برای امروز برنامه هایی را در نظر گرفته اند.

در راهپیمایی لندن شماری از نمایندگان پارلمان بریتانیا که از جمله اعضای این کمپین هستند نیزحضور داشتند.

 "کمپین علیه تغییر آب و هوا" بخشی از ائتلاف موسوم به "از اغتشاش در آب و هوا جلوگیری کنید" (Stop Climate Chaos)، است.

 مسئولان این اتئلاف، که در سپتامبر 2005 به عنوان یک گروه خیریه در بریتانیا ثبت شده، می گویند هدفشان تشکیل فراگیرترین و متنوع ترین ائتلاف در بریتانیا برای تغییر سیاست های دولت این کشور در زمینه مقابله با تغییر آب و هوا بوده است.

رهبران ائتلاف "از اغتشاش در آب و هوا جلوگیری کنید" می گویند که به عقیده آنها سازمان های جامعه مدنی - گروه های مدافع محیط زیست، گروه های مذهبی، سازمان های بشردوستانه، گروه های زنان، اتحادیه های کارگری و بسیاری دیگر - موقعیتی منحصر به فرد دارند تا نگرانی های عمومی را بسیج کرده و با اقدام سیاسی لازم از اغتشاش در آب و هوا جلوگیری کنند.

 آنها می گویند که در این مبارزه یک گروه به تنهایی نمی تواند موفق شود و مقابله با چنین معضل بزرگی فقط از طریق کار گروهی امکان پذیر است.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo