X
تبلیغات
رایتل
21 اردیبهشت 1387 ساعت 03:06 ب.ظ

پایتخت فرانسه تلاش سالانه خود برای کاهش شمار جوندگان موذی در سطح شهر را آغاز کرده است.

کارشناسان می گویند پاریس با کانال ها، رودها و رستوران هایش چیزی شبیه به بهشت جوندگان است.
به گفته شورای شهر پاریس جمعیت موش های آن چهار برابر جمعیت انسانی اش است - یعنی در مجموع شاید چیزی حدود 8 میلیون.
یک عملیات شهری برای افزایش آگاهی عمومی و بازرسی هایی متعاقب آن، با هدف کاهش شمار موش ها پیش از آغاز فصل سودآور توریسم صورت می گیرد. ژان رش گیله، رئیس سازمان امور حیوانات برای پلیس پاریس گفت: "دوره عملیات - مه و ژوئن - به این دلیل انتخاب می شود که تولید مثل موش ها در آن به اوج می رسد."
"به علاوه به این دلیل که در آستانه تابستان هستیم، زمانی که بیشترین شمار توریست ها را داریم."
هرچند مقام ارشد شهر در مبارزه با موش ها با نظر مطبوعات محلی که می گویند پاریس با بحران روبروست، موافق نیست اما اذعان می کند که تقریبا هر روز شکایاتی در مورد این موجود مزاحم دریافت می کند. آقای گیله به وبسایت خبری بی بی سی گفت: "پاریس به خاطر رود سن جای خوبی برای موش هاست اما همچنین مقدار زیادی آب ساکن وجود دارد که برای موش ها خیلی مساعد است." وی توضیح داد که به دنبال زمستانی ملایم، موش ها امسال زودتر شروع به زاد و ولد کرده اند. وی می گوید مردم در پایان روز از کنار نانوایی ها رد می شوند و موش هایی را می بینند که داخل مغازه ها می دوند، درست کنار غذاها، و منزجر می شوند.
عملیات سالانه پاکسازی شهر با عملیاتی برای اطلاع رسانی شروع می شود. آقای گیله گفت: "وظیفه اولیه ما اطلاع رسانی است - برخی ساکنان شهر نمی دانند که آنها در واقع وظیفه دارند با موش ها بجنگند."

منبع:بی بی سی

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo