X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
20 اسفند 1387 ساعت 07:49 ق.ظ
دانشمندان استرالیایی گونه ای از ماهی ها را کشف کرده اند که قادر به تغییر رنگ بدن خود هستند و با استفاده از این شیوه شانس حمله ناگهانی و شکار را برای خود افزایش می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از دانشمندان دانشگاه کوئینزلند بر این باورند این گونه ماهیهای مرجانی تاکنون موفق شده اند با استفاده از این خصوصیت تغییر رنگ به طور ناشناس به زندگی خود ادامه دهند. بر اساس مطالعه دانشمندان، این ماهی با نام فنگ بلنی آبی رنگ با استفاده از چهره های متفاوتی که توانایی تبدیل شدن به آنها را دارد با استتار کامل از میان صخره های مرجانی عبور می کند. این گونه ماهی در میان صخره ها نقش ماهی های پاک کننده را دارد و با عبور ماهی های مرجانی از مسیر مشابه به طور ناگهانی به آنها حمله می کند. به گفته محققان ماهی های فراوانی وجود دارند که توانایی تغییر رنگ در شرایط مختلف را دارند اما فنگ بلنی اولین نمونه مهره داری است که توانایی تغییر رنگ و تقلید از گونه های مختلف ومتفاوت را دارد. تنها نمونه های مشابه در میان جانوران آبزی هشت پای مقلد است که توانایی تغییر رنگ و تقلید از شیر ماهی، سفره ماهی و مارماهی را دارد.

    بر اساس گزارش زی نیوز، یکی از دلایل موفقیت این ماهی ها توجه به ماهی هایی است که از آنها تقلید می کند. به بیان دیگر ماهی هایی که فنگ بلنی از آنها تقلید می کند مورد حمله قرار نخواهند گرفت و این ماهی تنها به ماهی های مرجانی دیگر حمله می کند زیرا در صورت حمله به ماهی های مشابه احتمال رانده شدن از قلمرو و ماهی های تقلید شده وجود دارد.


منبع: روزنامه کیهان
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo